2012 m. spalio 28 d., sekmadienis

ISLANDIJA (2012 m.)


Nors kelionė ir ne su kemperiu, tačiau dėl tingėjimo daryti naują blogą nusprendžiau, jog šiam dienoraščiui šiame bloge turėtų irgi patikti.
Šioje kelionėje bendrakeleiviai pasiūlė gana įdomu dienoraščio rašymo būdą, kuris man labai patiko ir iškart susilaukė pritarimo. Kiekvienos dienos ataskaitą rašo vis kitas žmogus. Dėl skirtingų žmonių rašymo stilių ir skirtingos kiekvieno keliavimo patirties dienoraštis tapo įvairesnis ir įdomesnis. 
Keliavome keturiese: Rita, Agnė, Andrius ir Aš.

Liepos 30 d. (pirmadienis)

Pirmadienio rytas... Prasideda oficialioji kelionės dalis. Startuojam iš Kauno, kur mus maloniai priėmė Andrius ir Agnės šeimyna. Vakar vakare pasidžiaugę dėl Meilutytės išėjimo į finalą, ryte nuliūdę dėl Lietuvos rinktinės pralaimėjimo Argentinai, apsidžiaugiame, jog uraganas Kauno nepasiekė ir galėsim išskrist. Pakylam sklandžiai. Kelionės metu žiauriai užkniso lenkų šeimynėlė, kurios vaikai pastoviai rėkė į ausį ir daužė iš galo sėdynę. Lėktuve susigundėme nusipirkti vietinio likerio talpelę. Alkoholis (kiek sakė ne pirmą kartą keliaujantis latvis) kainuoja 2-3 kart pigiau duty-free zonose nei pardėje.
Vos išlipus iš lėktuvo mus pasitiko berniukas su Procar skelbimų lenta ir paaiškėjo, jog turime važiuoti į ofisą pasiimti mašinos, mat šiai įmonei nėra leista steigti ofiso pačiam oro uoste. Pakeliui sužinome, jog ofise mūsų lauks tautietis Andrius, kas suteikia šansų gauti geresnį aptarnavimą. Andrius pasirodo yra iš tų gerų lietuvių, kuris seniai nebuvo Lietuvoje ir labai pasiilgo lietuvių kalbos. Davė kiek įmanoma didesnę mašiną, už kibiną „na haliavu“ paskolino navigaciją. Vos išvažiavus paaiškėjo, jog vietoje Hyundai i10 gautai Subaru Legacy yra nesubalansuoti ratai, tad teko grįžti pas Andrių. Ar šiaip iš geros dūšios, ar iš baimės netekti dovanoto kibino Andrius nusiuntė mus pas mechaniką Robertą (irgi lietuvis) į Reikjaviką. Kol Robertas tvarkė mašiną, apžiūrėjome Reikjaviką. Nors nieko ypatingai gražaus sostinėje nėra, miestas ganėtinai jaukus, švarus ir pesimistiškai kelionės pradžioje nenuteikė. 
 
 
 
Robertas šiek tiek nuramino dėl 35 kelio baisybių ir sąlygų, jog važiuojant su protu, viskas turėtų būti gerai, tad nutarėme judėti 35 kelio link su savo 4WD Subaru. Nakvoti apsistojome prie Uthlid‘o rodos, vaizdas aplink beveik kaip Kupišky, kažkur „turėtų būti“ net golfo aikštynai. Optimistiškai tikiu, jog rytoj nustos lyti ir įveiksime 35 kelią. Labanakt, dienorašti...

Vladas

P.S. Mielas dienorašti! Ne viską tau papasakojau. Draugai kitą dieną primynė, jog šiandien dar buvome terminiame regione ir virėme kiaušinius 90ºC vandenyje su meškerėmis.
 
 
 Taip pat nakvynės vietoje buvome nuėję į mažytį treką apžiūrėti šalia esančios bažnyčios. 
Dabar jau tikrai – labos nakties, dienorašti!

Vladas


Liepos 31 d. (antradienis)

Pirmas objektas šiandien buvo mūsų trijų (mano, Agnės ir Andriaus) jau lankytas Geisyras ir kiti „šaudantys“ ir besispjaudantys geizeriukai. Kadangi jis buvo pakeliui į 35 kelią, sustojam jo pamatyti dar kartą ir Vladui parodyti iš įdomiausių Islandijos objektų. Šį kartą Strokuras šaudė gan dažnai – kas 2-3 min., tad prifotkinom ir pafilmavom. 
 
 
 
 
 Kitas šalia geizerių esantis įžymus objektas, kurį irgi aplankėm antrą kartą – krioklys Gulfoss. Prieš 4 metus jį lankėm lietui lyjant ir apniukusiu oru. Dabar jis atrodė kitaip – apšviestas saulės, kontrastingų spalvų aplinka. Ir aplinka sutvarkyta – įrengti pasivaikščiojimo takai ten, kur prieš 4m jų nebuvo. Tiek geizeriai, tiek krioklys Vlado buvo pripažinti vertais dėmesio, t.y. ne Kupiškis. 
 
 
 
 Toliau mūsų kelionė tęsėsi 35 keliu - ~100 km iki Hveravellir kratėmės ~5 val., t.y. važiavom vidutiniu 20 km/val. greičiu. Kelias panašus į lietuviškų kaimų žvyrkelius, tačiau vietomis „tarka“ ypač gili, o akmenys gerokai stambesni. Kratytis buvo baisiai nuobodu, nes vaizdai už lango nežavėjo – aplink žvyro karjerai ir akmenų laukai. Vienoj vietoj sustojom prie didžiulio akmenų turo, kurį visi 4 padidinom dar po 1 akmenuku. Vieninteliai verti dėmesio ir vaizdą pagerinantys objektai buvo ledynai, pūpsantys tolumoje. 
 
 
 Netoli Hveravelliro miegus išblaškė upė, kuri tekėjo per kelią ir supratom, kad teks per ją važiuoti. Upelis buvo negilus, bet mūsų mašiniukas gerokai nusėdęs ir be to, neskirtas važiuoti tuo keliu. Buvo baisu, ar nieko nenutiks. Iškrovėm kuprines ir Andrius sėkmingai pervažiavo. Nieko nenutiko :)
Hveravellire įsikūrėme kempinge ir lindom maudytis į hot potą – natūralų karšto vandens baseiniuką lauke. Aplink garuoja karšto vandens šaltiniai, dūmus leidžia maži geizeriukai, tolumoje matosi ledynas. Oras jau buvo atvėsęs, tad mirkti karštame vandenyje su tokiais gražiais vaizdais buvo tikras malonumas. Atostogos! 
 
 
  
 
Po karštų vonių pavakarieniavome, pasivaikščiojom netoliese ir apie 23 val. nuėjom miegoti. Planavom keltis anksti ~4.30 ir eiti į 4 val. treką.

Rita

 
Rugpjūčio 01 (trečiadienis)

Atsibusti laiku pavyko, bet matomumas beveik nulinis, rūkas, todėl kritom miegoti toliau. Apie 8 val. išsikrapštėm iš palapinės, keiksnodami orą ir apmaudžiai svarstydami, kad kaži ar verta buvo tiek kratytis tik dėl hot-pot’o. Vis dėlto Islandijos oro permainingumas išėjo į naudą, apie 9 val. ledyno vėjelis rūką nupūtė, ir saulė įsismagino tiek, kad gana rimtai nusvilom.
10.30 išėjom link Skrytur kraterio. Pirmą puskilometrį ėjom per nediduką geoterminį lauką su pavienėm garuojančiom skylėm žemėje. Paskui – kokie 4 km per vienodą nuobodų lavos lauką, kurį pagyvino tik vaizdinga kalnų grandinė tolumoje ir dviejų ledynų vaizdai. Deja, į tą patį kad ir gražų vaizdą 4 km žiūrėti patinka ne visiems, Rita pradėjo skųsis nuobodžiu treku, bet pasiūlėm nepeikt treko nepamačius kraterio (perfrazuojant „negirk dienos be vakaro“). Krateris buvo gana didelis, su gal 5-6 snieguotom duobėm dugne, pora keistų išsprogusių lavos darinių ir virš kraterio iškilusia uola, ant kurios užlipus patogu fotografuoti ir dairytis po apylinkes (kt.pusėje –  žavus „prisvilusių sausainių“ laukas). 
 
 
 Kaip tik ant uolos begeriant arbatą mus pasivijo prancūzų porelė, su kuria vakar pasišnekučiavom hot-pot‘e, ir dar pora turistų. Su jais atbėgo labai gražus pelenų spalvos kailiu kudlius šuo-alpinistas. 
Visi galvojom, kad šuo atėjo su kažkuriais kitais turistais, o šis pasirodė besąs vietinis – truputį papozavęs nuskuto per lavos lauku pastebėjęs avių pavaikymui.
Gerą valandą pavarlinėję aplink ir po kraterį pasukom atgal, aplankydami vietinio nusikaltėlio, kuris 1760 m. kažką nužudė, pabėgo ir 20 m. nuo valdžios slapstėsi Hveravellir‘e, urvą. Viso treke užgaišom apie 4-4,5 val., atstumas pirmyn atgal – apie 10 km+2 km aplink kraterį.
Grįžę dar kartą murktelėjom į hot-pot‘ą, įkalėm porą žuvies konservų  ir susipakavom ilgai kelionei. Iki Ring Road 1 šiaurėje apie 90 km. Vėl kratytis tokį atstumą 5 val. įkvėpimo nebuvo, turėjom vilties, kad už 5 km jau prasidės asfaltas. Deja, žemėlapis nevisai korektiškas ir asfaltą radom tik už kokių 70 km (Andrius šitoj vietoj kaip sėkmingai nusileidusio lėktuvo pilotas sulaukė griausmingų ovacijų). Bet šiandien kelias ryškiai geresnis, beveik nebėra akmenų ir tarkos, todėl iš 35 kelio išvažiavom per kokias 2 val.
Paaiškėjo, kad „mūsiškiai“ prancūzai pakeitė savo planus ir taip pat patraukė į Westfjordus. Sutikom juos su visa manta beeinančius pora km už Hveravellir‘o. Sakėsi pasiruošę laukinei nakvynei, aplink tam net labai tinkamos vietos, nors įtariu – čia tai griežtai draudžiama, parkas. Netrukus įlindom į debesis, apgailėjom ir prancūzus, ir dviratininkus, tokiu oru keliaujančiu be mašinos, ir vaizdus aplink – net stendai stovi, akivaizdu kad turi būti gražu. Už 38 km Afrangi fermoje apmaudą nuplovėm avienos sriuba (1900 ISK) ir išgėrėm kavos su naminiu rabarbarų pyragu ir plakta grietinėle (500 ISK).
Prie tilto per Blanda upę, prieš pat autostradą, sutikom spėkit ką – ogi vėl tuos pačius „mūsų“ prancūzus, besikraustančius iš juos pavežusio džipo! 
 
 Išlindus į 1 kelią mus pasitiko didžiulis tamsus debesų frontas. Nesėkmingai išmaišę ūkininkų užtvertus keliukus, grįžom į Blonduos kaimelį ir radom idealią vietą nakvynei – nuošali, ant jūros kranto, gražaus skardžio. Gal valandai išlindo saulė, buvo labai gražus saulėlydis. 
 
 
 
 Aplink pašliaužiojo vietiniai, įtarėm, kad užėmėm įprastinę jų vietą saulei nuleisti, bet mus tik apžiūrėjo iš tolo ir netrukdė.

Agnė


Rugpjūčio 02 d. (ketvirtadienis)

Atsibudom ~30m virš vandenyno lygio. Vladas nusileido iki -1 m aukščio, t.y.  – išsimaudė. 
 
Blonduos miestelyje, prie kurio nakvojome, patrekinome saloje. Joje mėtėsi kiaušinių išėdos ir išmatos – aktyvaus gyvūnijos gyvenimo įrodymai. 
Iš Blonduos patraukėme link Holmaviko, tikėdamiesi pakeliui rasti ruonių. Juos radome ten, kur ir tikėjomės – pakrantėje, besišildančius ant akmenų. Eidami link jų matyt pažeidėme minimalaus socialinio atstumo ribas, nes mus atakavo žuvėdros. 
 
Holmavike papietavome bei apsilankėme turizmo info centre, kuriame su darbuotoja ilgokai aiškinomės apie savo būsimą maršrutą, kol priėjo diedukas ir jai pasakė „let me take care of them“. Kerą jis tikrai pateikino, nes maršrutą pakeitėm – su savo norais nebūtume išsitekę laike. Po konsultacijų užsisakėme pyrago su kava, kuriuos patiekė tas pats diedukas. Bandėm palikti arbatpinigių, bet jis juos grąžino – tipo nepriimtina. Mums gerai, nes kainos nepriimtinos J, pvz., sriuba  ~30 Lt, pyrago gabaliukas 10 Lt ir pan. 
 
 Iš Holmaviko išvykome į Laugarhall kempingą, kuriame sutikome dirbančią lietuvaitę Vaivą. Kempingas turi normalų plaukimo baseiną po atviru dangum (350 ISK, dirba iki 22 val.) ir porą hot-potų. Viską išbandėm (Agnės pastaba – vieno hot-poto neišbandėm, nors nedaug trūko, pasirodo ten saugomas valstybės paminklas, vyskupo pašventintas gal 12 a. ir eiliniams mirtingiesiems neskirtas...) ir pažaidę viešbučio svetainėj pokerį, lūžom.

Andrius

p.s. O aš, kol chebra kirto pyragą su kava šalia infocentro, įlindau į raganų muziejų kitoj namo pusėj. Nežinau, ar rekomenduočiau eiti, bet kadangi aš apie Islandiją nemažai prisiskaičius, dviems kelionėms dariusi maršrutą, dauguma pasakojimų remiasi raganavimo bylų medžiaga, tai buvo įdomu. Deja, daugiau skaitomas, nei žiūrimas/veikiamas muziejus.
Įdomiausia ir interaktyviausia dalis buvo jau išėjus iš muziejaus – pasigirdo balsas „iš dangaus“, nustėrusioms turistėms teko paaiškinti, kad kviečia mane ir dar vardu. Pajutau palengvėjimą jų žvilgsniuose ir bendrom pajėgom radom po akmeniu info centro kavinėje paslėptą raciją. Tada teko pagal instrukciją atlikti porą magiškų ritualų, aplankyti baltąją dvasią (kokių penkerių mergikė balta suknele vartėsi žolėje), kol pagaliau publika teikėsi nusileisti iš dangaus, t.y. bažnyčios šlaite, ir išvažiavom atskalbti dūšių į pašventintąjį Laugarhollo hotpotą.

Agnė


Rugpjūčio 03 d. (penktadienis)

Atsibudome 7 ryto, greitai pavalgėme, susiruošėme ir išvarėme į treką. Paliekame mašiną už kokių 10 km, Asperviko miesteliūkštyje, ir žygiuojame į kalnus. Maršrutas visiškai nepažymėtas. Orientuojamės pagal Holmavike nufotkintą žemėlapį. 
Kadangi žemėlapis nepakankamai detalus ir be mastelio, kaip bebūtų gėda, bet pasimetame. Ir labai gerai... Nes nusukę anksčiau iš maršruto pamatome daugybę gražių vietų, kurių tikiu maršrute gal ir neišvystume. Upeliai, kriokliai, ežeriukai, ledynai... 
 
 
  
  
 

             Paskui pasitelkę IGO mobiliako navigaciją randame orientyrinę upę ir palei ją baigiame maršrutą (po 5-6 val.).  
 
Turime sugrįžti pasiimti mašinos, tad bandome nutranzuoti Andrių iki jos. Deja, niekas mūsų nepaveža. Tada mus išgelbėja Vaiva, kuri nuveža Andrių prie mašinos. 
Susikrauname, atsisveikiname, šeimyniškai nusifotkiname su Vaiva ir pajudame link Drangsnes miestelio. Jame sočiai ir skaniai pavalgome Malarcafe užeigoje. Gauname skanaus vietinio maisto už padorią Islandijai kainą (apie 120 Lt už sriubą ir antrą). Pavalgę varome ieškoti modernios bažnyčios. Pagal Lonely Planet aprašymą šalia jos turi būti hot potas pačioje vandenyno pakrantėje. Pakankamai greitai jį randame. 
 
 
 Hot pote pliuškenasi tiktai viena amerikietė, tad mums vietos į valias. Moteriškė papasakojo, jog rašo daktaro disertaciją apie žuvininkystės gerinimo būdus mažose bendruomenėse. Pati studijavo Aliaskoje, todėl darbe remiasi tiek Islandijos, tik Aliaskos situacijomis. Dar mus apšvietė, jog gatvėse mažai žmonių dėl to, kad ilgasis savaitgalis ir visi yra išvažiavę į šventę Islandijos pietuose. Labai įdomiai įrengti dušai prie hot poto, kad reikia apsiprausus bėgti per kelią į hot potą. Vasarą smagu, kaip būna žiemą – įdomu (Agnė – LP rašo ir net savo akim matėm, kad dušai tik turistams, vietiniai atvažiuoja su chalatais iš namų...). Išsimaudę pajudame link Isafjorduro. Kadangi jau vėlu, ieškome vietos nakvynei. Ir vėl Islandijos gamta mums nusišypso. Randame puikią vietą slėnyje su gražiu upeliu.
Pasistatome palapinę prie pat upelio. Šniokščiantis vanduo maloniai ramina prieš miegą, o margas nuo mėlynių slėnis pranašauja gardžius pusryčius.

Vladas.


Rugpjūčio  04 d. (Šeštadienis)

Rytas prasidėjo mėlynių ir vaivorų valgymu. Prie vietos, kur miegojom, jų buvo begalės.
Toliau mūsų kelias vingiavo per Isafjardardjup fiordus, iki Heidaluro. Ten užsukome pavalgyti vietinių patiekalų – pufino, avienos ir desertui mėlynių pyrago. Rūkyto pufino skonis buvo panašus į vytintos žuvies, kurią aš labai mėgstu. 
Vienintelei Agnei pufinas nepatiko ir sakė visiems rekomenduos jo net neragauti. Kai sužinojome, kad pečiuje keptos bulvės, patiekiamos su aviena, reiks laukti valandą, nutarėme tą laiką praleisti hot pote. Heidaluro hot potas – natūralus ir labai gražiame kalnų fone tarp gėlyčių. 
Šalia yra ir baseinas, bet mums užteko vonių. Vandens temp. buvo 41ºC, pH 10,1. Nemokamai. Tiesa, maistas kavinėje buvo labai skanus. Avienos kepsnys kainavo 100 Lt.
Grįždami iš Heidaluro į pagr. kelią stabtelėjome ir pabandėme lipti į kanjoną. Tačiau užlipti pavyko tik Agnei ir Andriui. Mes su Vladu neatsispyrėme pagundai ir pusiaukelėje likom valgyti uogų – mėlynių ir vaivorų.
 Kelias toliau vingiavo per fiordus. Atvažiavome į Westfjordų „sostinę“ Isafjordurą. Šiek tiek pasivaikščioję po miestelį, patraukėme toliau. Išvažiavę iš miesto slėnyje pamatėme daugybę palapinių ir veiksmą purvo aikštelėse. Nuėjome žiūrėti futbolo purve. 
Ten vyko Europos pelkių futbolo čempionatas (the European Championship in Swamp Soccer). Išprotėję, bet linksmi ir laimingi purvini žmonės voliojosi purve bandydami bėgti per pelkę ir įmušti į vartus kamuolį. Kai kurios komandos buvo ypač „pasipuošę“ – pvz. su ofisiniais kostiumais, kiti su baltais chalatais arba rožiniais pūkuotais ištisiniais kostiumais. Jų tarpe nemažai buvo gerai įkaušusių. Pasišildyti sušalę eina į čia pat įrengtus vežiojamus hot potus – karštas vonias. Į jas lenda su ta pačia apranga, su kuria voliojosi po purvą.
Pasilinksminom žiūrėdami į juos ir toliau važiavom ~10 km už Tingeyri pajūriu. Nakvynei apsistojom labai gražiame slėnyje su vaizdu į fiordą ir kalnais kitame krante. 
Kol ant kranto rašiau dienoraštį, pro mus praplaukė būrelis delfinų. Spėju, kad tai buvo delfinai, nes virš vandens išnirdavo nugaros su peleku.
Rytoj planuojam eiti pakrantės treką.

Rita


Rugpjūčio 05 (sekmadienis)

Į treką išeiti nepavyko, nes atsikėlėm baisiam rūke. Kol papusryčiavom dar labiau užsitraukė, supratom kad ateina nuo vandenyno, todėl prasmės važiuoti tolyn į pusiasalio galą nebuvo.
Virš miestelio (Thingeyri) kiek prasišvietę, užlipom į 367 m aukščio kalniuką tiesiai virš miestelio. Gražu, matėsi nuo vandenyno atėjęs debesų frontas, kuris tiesiog užstrigo tarp fiordo krantų, dėl to ir atsikėlėm tokiam rūke. 
 
Vladas įsiamžino iš akmenų sudėliojęs savo vardą viršūnėje, ten buvo ir kitų lietuvaičių pėdsakai (Vilius ir Inga).
Netrukus privažiavom didžiausią ir gražiausią Westfjordų krioklį Dynjandi. Krioklys labai fotogeniškas, jo fone Rita visais įmanomais rakursais nufotografavo LT vėliavą (mano geltoni, Andriaus žali marškinėliai, ir Vladas raudona striuke).
 
Dar kartą pasiskaitėm visą turimą literatūrą ir supratom, kad kažką supainiojom – Bildudalur miestelis mūsų brangaus laiko nevertas. Patraukėm tiesiai į hot-pot‘ą ir gerą valandą pasiturškėm. Šįkart vanduo itin karštas 45C, ir jame net kojas buvo sunku laikyti, o gulėti ir minčių nebuvo. Keista, kad vos 3C skirtumas gali reikšti tiek daug – vakarykštis 42 C buvo pats tas. Tad aš su Rita pamirkom tiesiai upelyje, kur vanduo jau kiek pravėsęs, o šiaip daugiausia laiko praleidom žydram „plastikiniam“ baseine, kokius paprastai išbrokuojam, bet čia buvo vaizdas į fiordą, vieta prie pat jūros ir dar krūva pripučiamų ratų ir čiužinių (fotelis...).
 
Pasimaudžius kaip visada baisiai norisi valgyti. Pagal LP rekomendacijas suplanuoti restoranėliai Talknafjordure, deja, per pastaruosius dvejus metus abu užsidarė, tad sėdom vieninteliam naujam miestelio restorane. Vietiniai daro jam antireklamą aiškindami, kad ten tik pica, bet faktas, kad iki šiol valgėm geresnius vietinės virtuvės pavyzdžius. Čia Vladas paragavo banginio kepsnio – vaizdas ir kvapas vėl kaip kepenėlių (kaip ir pufinuko vakar), bet skonis kitoks. Man nepatiko. Ir vėl vienintelei.
Nebestoviniuodami nuvažiavom tiesiai į Raudasandur, kur anot turistinės literatūros smėlio spalva nuo tamsiai rožinės iki bordo ir ten būtina stebėti saulėlydį. 10 km nusikračius palei pobaisį skardį ištiko didelis nusivylimas. Smėlis mums įprastas geltonas, nuo uolų leidosi tamsūs debesys, bet net ir geresniu oru saulėlydžio nepamatytume – kai atvažiavom 19.20 saulė jau slėpėsi už Latrabjarg uolos. 
Keliukas baigėsi ūkininko kieme, paėjom apie kilometrą per ganyklą iki nusekusios lagūnos ir ant jos kranto pasistatėm palapinę. Apėjus lagūną užlipom ant smėlio gūbrio tarp jūros ir lagūnos. Vaizdas pagerėjo, smėlis ryškiai oranžinis, daug rožinių ir violetinių kriauklelių. 
 
Dabar jau patikėjom, kad prie teisingo apšvietimo paplūdimys atrodo rožinis. Bet jei saulės nėra – negaišti laiko ir važiuoti geriau nakvoti į Breidavik paplūdimį (pakeliui į Latrabjarg). Šįvakar delfinų  nebuvo, bet pamatėm banginį ir iš labai arti. Deja, jau negyvą. Iš tolo palaikėm jį dideliu akmeniu. 
 Neįsivaizduoju, kokia audra galėjo užnešti jį taip toli. Labai keistai atrodo oda, kabo draiskalais kaip stora medžiaga, matosi banginio ūsai. O jau kvapas... Dar nuėjau tolyn pasivaikščioti, bet vėjui pasisukus net už poros šimtų metrų tvaikas jaučiasi. 
Pagąsdinau paukštelius kitoj smėlyno pusėj ir nuėjau miegoti. Kaip visada paskutinė.

Agnė


Rugpjūčio 06 d. (pirmadienis)

Atsibudom su gaidžiais, išmiegoję pievos pakraštyje prie jūros/vandenyno ir pro ūkininko karves grįžome į mašiną, paliktą „P“ prie ūkininko namo. Čia plieninis žirgas pirmą kartą parodė savo charakterį. Ar jam nepatiko degalų kokybė (keista, turėtų būti pripratęs, čia visgi jis vietinis, o ne mes), ar pradėjo pykti dėl to, kad pastoviai jį vežiojame duobėtais ir akmenėtais žvyrkeliais po skardžius, kur baisu pažiūrėti žemyn, tad elegantiškas Subaru nepakluso pultelio bandymams atrakinti duris. Panašu, kad durų spyna buvo keista, nes raktu atidaryti jų irgi nepavyko. Per užpakalį (bagažinę) patekti į žirgo vidų šansų irgi jokių. Tada pradėjome svarstyti daužti stiklą, bet šiek tiek pailsinus išimtą iš pultelio bateriją ir įdėjus atgal vienam durų atidarymui užteko. Turbūt išsigando mūsų garsių minčių. Ir gerai, nes mušti plieninio žirgo – kelionės draugo tikrai nebuvo jokio noro.
Supakavę daiktus patraukėme į Latrabjargą paukščių stebėti. Pufinai dar buvo neišskridę ir gan noriai „pozavo“; apsipūkavę žuvėdriukai (iš tikro kažkokie kiti paukščiai, kurių pavadinimo nežinau) tūnodami lizduose ant stačios uolos atbrailų terorizavo tėvus reikalaudami maisto. 
 
  
 
 
 
 
 
 Čia, paėję truputį toliau Raudasanduro link, sutikome tuos įkyrius vabzdžius, kuriais mus gąsdino forumo lankytojai prieš kelionę, jog be vabzdžių tinklelio Islandijoje – "mirtis". Na, nebuvo iš tikro taip baisu, kaip rašė. Pasigrožėję pufinų ir kitų paukščių sugebėjimais kovoti su vėju, pajudėjome toliau. Kažkur už poros kilometrų nuo Latrabjargo sustojome papietauti. Mašinos nuo šiandien jau neberakiname arba paliekame neužrakintas tik vienerias duris, kad vėl neužsikirstų. Tai daryti leidžia mintis, jog čia nėra lietuvių. Aišku pasiimti pinigines ir dokumentus su savimi proto užtenka, o kas Islandijoje vogs triusikus. Papietavę pajudėjome toliau link Rejkjaviko. Kelias veda per nesuskaičiuojamus vienas į kitą panašius fiordus, kalnų tarpeklius, tunelius. 
Pakeliui sustojome dar viename naturaliame hot-pot'e, kuriame sutikome vietinę mergaitę labai gražiai atrodančią apsirengusią islandiškais rūbais..
 
 
Nakvoti apsistojame pakelėje rastoje kažkokio ūkininko pievoje, kuris ganėtinai greitai prisistato pakontroliuoti situacijos. Pasisekė, jog neišvijo. Tikriausiai pagailėjo, nes jau ir palapinę buvome pasistatę ir lauželį su primusu pakūrę. Teko labai nuoširdžiai prižadėti, jog nesudeginsime žolės ir vyrukas išvažiavo. Po vakarienės ir pokerio nuėjome apkabinti paduškų.

Andrius ir Vladas


Rugpjūčio 07 d. (antradienis)

Atsibudome ūkininko pievoje ant kalno šlaito, su gražiu vaizdu. Kad ūkininkas nenusimintų, po labai skaniai pagamintų pusryčių paslėpėme išdegusios žolės pėdsakus. Susikrovėme daiktus ir pajudėjome oro uosto link. Pirmas tarpinis punktas buvo karvių ferma, kurioje gavome nusipirkti labai skanių ledų su kava. Pasmaguriavę ir pafotografavę miegančių arkliukų „lavoniukus“, nuskubėjome toliau Borgarnes miestelio link. Ten vietiniame restoranėlyje radome pasiūlymą paragauti arklienos, nuo kurio mes su Andriumi negalėjome atsisakyti. 
Skonis ganėtinai įdomus, valgyti galima, bet ar norėčiau pakartoti – turbūt ne. Pufiniukas buvo ryškiai skanesnis. Pavalgę pajudėjome Rejkjaviko link. Vos išvažiavus iš Borgarneso buvome sustabdyti policijos dėl keisto manevravimo. Ar plati Agnės šypsena, ar po visą saloną iškabinti džiūnantys maudimukai privertė policininką nusišypsoti ir paleisti mus palinkėjus gero kelio. Pakeliui pravažiuojame Hvalfjorduro tuneliu (apie 5km po vandeniu einantis tunelis). Pravažiavimas mokamas, bet įspūdingas
Reikjavike pagrindinis tikslas buvo per trumpą laiką apsipirkti suvenyrais ir pagaliau pamatyti katedrą, kuriai pirmą kelionės dieną nebuvo laiko. Tas kaip ne keista mums puikiai pavyko. Prie katedros radome dar vieną labai įdomų objektą – automatinį tuliką. 
Norint užeiti reikia paspausti mygtuką, durys atsidaro pačios. Atlikus reikalą ir išėjus iš kabinos į lauką, durys užsidaro ir kabina po kiekvieno „kliento“ yra pilnai dezinfekuojama. Katedra pasirodė labai graži. 
Savotiško laiptukų formos pastato dar neteko niekur matyti. Pasiklausę katedroje gražaus vargonų grojimo išskubame link Procaro centro. Privažiavus autonuomos bazę aplinkinė žolytė greitai pavirsta mūsų daiktų talpykla. 
Per kokias 10-15 minučių mašinoje esantis bardakas pavirsta kompaktiškai ir tvarkingai supakuotu bagažu. Apie 20 val. atvažiuoja Procar darbuotojai. Mūsų draugo lietuvio Andriaus, deja, šiandien nebus – išeiginė. Priduodame mašiną ir mus nugabena į oro uostą. Apsiprekinę duty free sėdame į lėktuvą. Man kaip visada „pasiseka“ gauti vietą su šalia skrendančiu vaiku. Išsimiegosiu... 
Pakilus virš debesų dangus besileidžiant saulei nusidažė neapsakomai gražia raudona spalva. O visi miega... Kadangi kaip ne keista kaimynė mažametė mergytė užmigo per pusvalandį nuo pakilimo, tad pavyks šiek tiek numigti ir man... Labanakt, dienorašti...

Vladas.

P. S. 
Kadangi vienintelis šioje kompanijoje Islandijoje buvau pirmą kartą, tai apibendrinimą rašyti priklauso kaip ir man.
Pirmą įspūdį apie šią šalį susidariau pagal oro uostą. Nutupiame kažkokiame tai „bulvių“ lauke ir pirma mintis šovusi į galvą: „kaip Kupišky“. Nors niekad Kupiškyje nesu buvęs (ką pastoviai man primindavo Rita), bet taip jį įsivaizduoju. Tačiau kaip neretai būna – pirmas įspūdis buvo klaidingas. Islandija mus pasitiko labai svetingai, ypač tas svetingumas pasireiškė gražaus oro pavidalu. Atskridome ir išskridome per lietų, tačiau likusios dienos buvo tiesiog super (na kiek buvo galima tikėtis iš Islandijos). Sugebėjome netgi nudegti saulėje. Ir šiaip susidarė toks įspūdis lyg čia nelijo grynai tiktai dėl to, jog tuo metu mes čia atskridom, atvežėme gerus orus iš Lietuvos.
Islandijoje patiko jos gamtos įvairovė ir būtent dėl tos įvairovės čia būtų miela ir verta sugrįžti. Nedideliame plote vienu metu galima iš karto pamatyti daug skirtingo: dykumą, kalnus, ledynus, ežerus, upes, krioklius, vandenyną, fiordus, uolėtus krantus, smėlėtą pakrantę – viską, ko tik širdis geidžia. Fauna irgi stebina savo įvairove: draugiški ir bendravimo pasiilgę arkliukai, kaip namuose ant kelio besijaučiančios avytės, banginiai, delfinai, ruoniai ir žinoma didelė paukščių įvairovė. Iš paukščių didžiausią įspūdį sukėlė pufinukai, kuriuos būtina pamatyti kiekvienam atvažiavusiam į Islandiją. Ant tiek juokingai su vėjo kovojančio paukščio dar neteko matyti. Net į galvą šovė toks šio paukščio apibūdinimas – paukštis nepritaikytas skraidyti.
Patiko žmonės – tiek islandai, tiek vietiniai lietuviai, tiek ir sutikti turistai. Visi paslaugūs ir draugiški. Policija iš tikro remiasi šūkiu „Ginti, saugoti, padėti“. Aišku kelionės akcentu buvo ne kartą sutikti prancūzai Anne ir Julien. Taip pat žiauriai faina buvo sutikti gerus lietuvius ir kad „blogiečiai“ iki čia dar nenusigavo.
Respect mūsų metaliniam žirgui, kuris nors ir šiek tiek sužeistas, pastoviai kankinamas stresą keliančiais keliais, išdidžiai pakelta galva atlaikė visus išbandymus. Smagu, jog iš planuotos hikingais orientuotos kelionė visgi pavirto labiau hotpotine ir „chilling style“.
Na ir aišku smagiausia šioje kelionėje buvo kompanija. Visada baugu su naujais žmonėmis leistis  į tokio pobūdžio keliones, kur buitis kiekvieną žmogų bet kuriuo momentu gali užknisti. Čia gi viskas buvo super.
Ačiū, chebra.

Vladas.